KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kolteckning 8681116
nr 868 1116
Robert Thegerström
(1857-1919), Sverige
Kolteckning, upphöjt med vitt, Robert Thegerström (1857-1919), kvinna vid piano, 46x39, osignerad, Konstnärens kvarlåtenskap
Kondition: beskuren
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
måndag 6 januari 2014
kl 19:55:59
350 kr
450 kr
Robert Thegerström
Läs mer om Robert Thegerström